Czyli wszystko co się dzieje wokół...
przez WirtualnyZgierz
#76880 Obecnie w Zgierzu mamy 1 kartkę specjalistyczną oraz 3 podstawowe, w Ozorkowie 1 podstawową. Jeśli nowe plany Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wejdą w życie w Zgierzu zostanie tylko po jednej kartce (podstawowej i specjalistycznej) w Ozorkowie zaś w ogóle...

Wczoraj zaniepokojona Rada Miasta Zgierza podjęła uchwałę, w której zajęła negatywne stanowisko dotyczące dokonania planowanej aktualizacji „Planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Łódzkiego na lata 2009-2011”. Radni mówią o bezpośrednim zagrożeniu dla zdrowia i życia mieszkańców Zgierza, ale też okolicznych miejscowości. Czy rzeczywiście będzie tak źle i czy mamy się bać? Obszerną relację przedstawiamy na http://www.wirtualnyzgierz.pl/aktualnosci/906
Ostatnio edytowano środa, 29 grudnia 2010, 14:33 przez WirtualnyZgierz, łącznie edytowano 1 raz
przez laptopy2005
#77031 W Ozorkowie mamy 2 karetki podstawowe P. Jednak jako mieszkancy musimy wyrazic zaniepokojenie sytuacja, poniewaz rowniez nas dotyczy ta zmiana. 2 karetki obsluguja Ozorków, gmine Ozorków, Parzęczew i gmine Parzeczew. Poza tym Ozorkowskie karetki obsluguja Sokolniki Las, Parcela, Wies, Orle, Chociszew, i Leznice, gdzie w sezonie letnim jest kilkanascie czy kilkadziesiat tysiecy urlopowiczów i dodatkowej pracy. mamy 2 karetki, ktore maja bardzo duzo pracy. jesli zostanie 1 - wystarczy ze wyjedzie do szpitala w Lodzi, przy obecnych warunkach drogowych, Ozorków zostaje nie obstawiony.
Avatar użytkownika
przez RomanDTR
#77035 niewiem ile karetka kosztuję dobrze by było jak by nasz nowy sołtys zakupił karetkę !! heh jak komuś coś sie stanie to niema co liczyć na pomoc szybciej skrzydlewska dojedzie
przez abaddon
#77049 tak czy inaczej nasze władze skutecznie chcą obniżyć populację polskiej ludności, metody stosują różne: obecna służba zdrowia, żałosny wymiar sprawiedliwości (absurdalnie zbyt małe kary dla sqrwysynów porywających się na czyjeś zdrowie/życie), stan dróg o którym nie muszę pisać bo każdy widzi i wie itp. itd.

smutek i czarna rozpacz
przez no limited
#77054
laptopy2005 napisał(a):Poza tym Ozorkowskie karetki obsluguja Sokolniki Las, Parcela, Wies, Orle


Na pewno? Ja widzę na Orłej i w Chociszewie karetki które przyjeżdzają ze Zgierza.
przez laptopy2005
#77077 Na pewno, Orla, Chociszew, Kowalewice, Parzeczew, marianpol, Ignacewy, Rozyce, Leznica, Skromnica, Tymienica, Borszyn, Solca, Wroblew, Sliwniki, Parzyce, Lesmierz, Cedrowice, malachowice, Modlna, Sokolniki, Kania Gora, Slowik, I do tego wielki kawal autostrady A2, i krajowej 1. Taki jest rejon karetek z Ozorkowa. Karetki jezdza w mysl zasady. Jedzie ta ktora ma blizej. Jesli obie karetki z Ozorkowa sa na wyjezdzie jedzie karetka ze Zgierza.
Avatar użytkownika
przez harnas
#77280
Violuni@ napisał(a):jak tak można :-(((((


to jest własnie polityka w polsce :lol:

[ Dodano: Nie Sty 02, 2011 21:17 ]
no limited napisał(a):Przede wszystkim nie dajmy się zawładnąć tym politycznym przepychankom.


raczej nic nie uda sie nam zrobic w tej sprawie :cry:

przynajmniej na tym forum :D
Ostatnio edytowano niedziela, 2 stycznia 2011, 22:18 przez harnas, łącznie edytowano 1 raz
przez darek71
#77369 Interwencje burmistrza i rady ozorkowa moim zdaniem dużej szansy powodzenia nie mają z osobna bo tu raczej trzeba ostro i z przekonaniem na poziomie powiatu uderzyć.

Sprawa nie jest nowa bo wynika z Planu Działania Sysytemu Ratownictwa Medycznego dla Województwa Łódzkiego na lata 2009-2011.
Jest to dokument rządowy ministra zdrowia i zatwierdzony przez panią Wojwodę Łódzka.
Najciekawsze jest to, że przewidywał on nawet dodatkową zespół specjalistyczny dla Ozorkowa i 3 normalne zespoły na Zgierz w 2010r ale jak mozna się domyślić sytuacja finansów państwa i "dramatyczne" zabiegi rządu w ratowaniu deficytu zaczynają działać.
Koszt dobowy podstawowej jednostki ratowniczej to ok. 3,2 tys pln a specjalistycznej to ok. 4,4tys pln więc jest gdzie ciąć kasę na łatanie dziur w budżecie. Pytanie tylko czemu wypadło na nasz powiat? No jest największy? bo mediana czasu dojazdu do zdarzenia w Ozo wynosi 8,7min ( jeden z najlepszych wyników w regionie ), bo max czas dojazdu ze względu na zasięg terytorialny dla naszego obszaru działania wynosi 235min ( najdłuższy w regionie ), bo w Ozorkowie statystycznie wystapiło najmniej zdarzeń.

No cóż kiedyś pisałem o tym przed wyborami, że trudno się rządzi bez skutecznego lobby na wyzszych szczeblach - trzeba szukać tego lobby dla działań w powiecie bo ciężko będzie się wywinąć obronną ręką z decyzji rządowych kwitowanych przez delegata rządu w regionie czyli pania Wojewodę Łódzką.
przez darek71
#77371
andrzejwoz1 napisał(a):CO PROPONUJESZ, CO TY BYŚ ZROBIŁ AŻEBY KARETKI POZOSTAŁY W MIEŚCIE?To powazne pytanie czy tak sarkastycznie?