Czyli wszystko co się dzieje wokół...
przez Analla Oralles
milo napisał(a):
Analla Oralles napisał(a):jest sens i bardzo chce to robić !

To przelej na konto UM te 800tys i po sprawie ;)

już przelane , tak , że możesz spać spokojnie
przez sledzik
#79248 piotr
autobusy zaś dla tych, którzy lubią jeździć ponad 2 godziny :)

piotrze, nie każdego stać na utrzymanie samochodu.
Autobusy jeżdżą o takich godzinach, że osoba pracująca na 3 zmiany albo nie ma wcale mozliwosci powrotu, albo musi zamiast jednej migawki za 34 zł wykupić 2 albo 3 za 40/szt.
przez darek71
#79382 Zastanawiam się czy przypadkiem zapędy magistratu dotyczące wprowadzenia zakazu zatrzymywania i postoju przy ulicy Podleśnej nie zwiastują jakiegoś planu Rady i Burmistrza?
przez tom
darek71 napisał(a):Zastanawiam się czy przypadkiem zapędy magistratu dotyczące wprowadzenia zakazu zatrzymywania i postoju przy ulicy Podleśnej nie zwiastują jakiegoś planu Rady i Burmistrza?

Raczej zwiastują to, że dobrze zrobili... nigdy nie da się tam przejechać, bo ludzie zostawiają auta na drodze... i to nie ma nic do 46...
ps. ja jestem za autobusami , ale trzeba przyznać, że czasami zdarzy mi się nie zdążyć, albo poprostu nie przjeźdzają krok w bok na 46 i zawsze jest... no może w 95% :P
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 lutego 2011, 16:00 przez tom, łącznie edytowano 1 raz
przez sand
#79403 w tym kraju wszystko doprowadzą do ruiny :(
kraj w którym pracodawca woli zapłacic 50 tyś kary niz np zarejestrowac pracownika i dać mu godne wynagodzenie .
przez darek71
#79406 O czym Ty mówisz Tom,
kolego, może dla Ciebie ciekawą wycieczką krajoznawczą jest trip smrodzącym autobusem na "opale" czy z silnikiem lejącym wszystkie płyny, oleje i paliwa pod i do siebie.. Lepiej rowerem po koziej się przejedź albo przespaceruj do lasu w spokoju. A ponadto ograniczenie postoju na Podleśnej to właściwie ograniczenie wolności mieszkańców tej ulicy i dzielnicy - to nie arteria komunikacyjna tylko ulica dojazdowa na osiedlu.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:35 przez darek71, łącznie edytowano 2 razy
przez tom
#79408 nie jestem z koziej, ale dla mnie to raczej ulica dojazdowa do 1 oraz do cmentarza... jakoś bardzo szeroka nie jest, żeby tam parkować auta... jakby może obniżyć te wysokie krawężniki... i załatać dziury... zresztą co to ma wspólnego do 46????? pewnie autobusy, lub "ktoś" zgłosił i postawili znak.

ps. nie jest wycieczką, ale kto nie korzystał z autobusów? dobrze, że są i jeźdzą, chociaż jeźdzą jak chcą... Jeśli masz zastrzeżenia do stanu technicznego zawsze możesz to zgłosić, bo wątpie, że wszystkie autobusy na opale jeźdzą...
"
ps.2 widze wiek 40 lat, także forma "na TY" jako do użytkownika :)
przez Miki
#79669 Prędzej czy później 46 i tak zostanie zlikwidowany. Tym bardziej że przejeżdża on przez 3 miasta jak wiadomo, a dla Zgierza i Łodzi jest on wybitnie nieopłacalny te miasta mają ze sobą lepsze połączenia. Dla Ozorkowa finansowo zresztą też opłacalne to nie jest, nie ma co ukrywać. Można by jakoś zlikwidować ten problem przez puszczenie łódzkiego MPK ale Ozorków musiałby pewnie w całości pokryć koszty takiej linii.
A co do prywatnych linii autobusowych to konkurują one ze sobą nie do końca dbając o pasażera. Mogłyby się postarać i chociaż swoje rozkłady opracować. Do tej pory nie potrafię się połapać w tym jak one jeżdżą w niedziele. W razie likwidacji 46 mogłyby dać dodatkowy kurs np o 5. W ogóle wiecie może czy miasto ma jakiś wpływ na prywatne linie ? Nie mogłyby wymóc na nich unormowania i opracowania rozkładów??
przez tom
#79673 ale co jak co rozkład mógłby być ! aura potrafi o czasie, city bus potrafi, nawet autobusy przez sokolniki i te do leźnicy jadą o czasie, a normalne jak się chce tak jedzie:/
przez myha
Rocco napisał(a):miastu sie nie opłaca ale ludziom sie opłaca...!
wez mi to wyltumacz? chcesz dokladac ze swojej kasy ? mysle ze miasto srednio interesuje co sie ludziom oplaca
przez zbylug
#79780 Ja nie jestem za zlikwidowaniem 46 a wręcz przeciwnie!!
Moim zdaniem to linia tramwajowa powinna być wyremontowana, wtedy tramwaje do łodzi by nie jeździły 1,5h ale godzine lub krócej.
Autobus też jedzie godzinę ale niestety poza ozo nie zabiera po drodze ludzi np ze Słowika.
Jak zlikwiduja 46 to jak mają dojechać do szkoły dzieci ze Słowika czy Emilii?
Z tego co wiem to autobusy kursują tylko do godzin wieczornych a tramwajem mogę jeszcze przed 24 wrócić z miasta do domu, to samo rano. Niestety prywaciarze kursują tylko!! w godzinach w których ludzie jadą do lub z pracy/szkoły a co wcześnie rano lub późno wieczorem?? pięta/palec
Puszczenie lini autobusowej np MPK do Ozo to dodatkowe zakorkowanie i tak juz zakorkowanej i dziurawej "1" a zimą jak na Lućmierzu stanie TIR to powodzenia życzy kominiarz hehe
przez Miki
#79783 Wszystko fajnie tylko że wyremontowanie tak długiej linij tramwajowej idzie w dziesiątki milionów złotych.. kto na to da pieniądze. Miasto nie ma więc nie da, a łódź nie będzie na pewno opłacać nie rentownej linij tramwajowej..